Katarína Búranová

Žilina


Členka klubu paličkovanej čipky GRACIA pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline, lektorka.

„Som členkou klubu paličkovanej čipky GRACIA pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline od jeho založenia ,  už 20 rokov.  K paličkovanej čipke som privoňala na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave 1962-1966. Paličkovanej čipke sa venujem viac ako  50 rokov .
 V mojej tvorbe sa venujem figurálnym  kompozíciám s dôrazom na moje emócie a fantáziu s využitím farby a podmaľovaním čipky acrylovými farbami. Mnohým fotografiám som vdýchla čipkou nový rozmer . Venujem sa aj regionálnej čipke, ktorá je pre mňa úžasný relax.  Rada skúšam rôzne techniky a materiály ako je  cínovanie, fimo, smalt  ktoré spájam s paličkovanou čipkou či už v šperkoch s drôtom alebo niťou. 
Lektorujem kurzy pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilé čipkárky v projekte nášho klubu „Tvorivosť a zručnosť v paličkovanej čipke.“ Toho čase na podnet Krajského kultúrneho strediska v Žiline  pripravujeme sériu videí  pod názvom „Učíme sa paličkovať“. Som autorkou mnohých predlôh na paličkovanie, ktoré poznajú čipkárky nielen u nás,  ale aj v zahraničí.
Mám svoju webovú stránku https://www.palickovanie-buranova.sk a prezentujem svoje práce aj na facebooku.“